Compare Listings

Toke

Thumanë, Shqipëria
€19,200

Description

Prona eshte nje parcele toke e pozicionuar me akses me nje rrugice te trajtuar me material cakullor dhe qe ka dalje ne rrugen “Gjerani”. Toka ka nje konfiguracion te crregullt megjithate ka nje shtrirje te mire ne plan per shfrytezimin e saj. Ne anen perendimore toka ka kufij te percaktuar nga kanele kulluese, ashtu sikurse ne anen veriore te saj. Nje pjese e siperfaqes se tokes ne anen veri-lindore eshte e mbjelle me jonxhe, ndersa pjesa tjeter e saj eshte e lene djerre dhe jo ne shfrytezim. Toka eshte e lire nga objekte apo struktura ndertimore. Filtrimi i ujrave siperfaqesore realizohet ne saje te vete filtrimit natyror te perberjes gjeologjike te tokes. Nepermjet rrugices ne anen lindore toka komunikon me rruget e tjera dytesore dhe kryesore, nga ku me pas behet dalja ne autostraden “Fushe Kruje – Milot”. Toka eshte me status si toke bujqesore dhe duke pare qe ajo ka nje shtrirje te mire, eshte e frytshme si dhe ndodhet prane rezervuarit te Thumanes ndaj ka mundesi te mire te shfrytezimit te saj per kultura bujqesore.

 • Address: Thumanë, Shqipëria
 • City: Kruje
 • Country: Albania

Detail

Updated on July 31, 2019 at 4:15 pm

 • Property ID: TB-AL-043
 • Price: €19,200
 • Property Size: 6068 m²
 • Property Type: Toke
 • Property Status: Shitje

WalkScore

walkscore9 / Car-Dependent more details here

Page Views

Contact info

Departamenti i Shitjeve
Departamenti i Shitjeve
+355 4 22 77 700+355686061201
Facebook Instagram Twitter Linkedin Google Plus Youtube

Enquire about this property

Similar Properties

€36,000

Toke 2205 m2

Gërdec, Shqipëria

m²: 2205

Toke

€36,000

m²: 2205

Toke

€72,000

Toke Are 4,180 m2

Gjec-Kodër, Shqipëria

Toke

€72,000
€126,720

Toke Are 8,500 m2

Marqinet, Shqipëria

m²: 8500

Toke

€126,720

m²: 8500

Toke

€187,200

Toke 4419 m2

Xhafzotaj, Shqipëria

m²: 4419

Toke

€187,200

m²: 4419

Toke


No Review ( 0 out of 5 )

Write a Review

Login for Review

PREVIOUS PROPERTY

Njesi Tregtare

NEXT PROPERTY

Truall & Ndertese

We use cookies to give you the best online experience. By agreeing you accept the use of cookies in accordance with our cookie policy.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

When you visit any web site, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. Control your personal Cookie Services here.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

For perfomance reasons we use Cloudflare as a CDN network. This saves a cookie "__cfduid" to apply security settings on a per-client basis. This cookie is strictly necessary for Cloudflare's security features and cannot be turned off.
 • __cfduid

In order to use this website we use the following technically required cookies
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services
x Logo: TBRE Security
This Site Is Protected By
TBRE Security