8:30 am - 5:00 pm

Hene - Premte

Rr. Ibrahim Rugova

Tirane, 2400/1

+355686061201

[email protected]

Compare Listings

Makineri

Rromanat, Bashkia Durrës, Durrës County, 2022, Albania
€62,400

Pershkrim

Makineri dhe pajisjet per fabrike per prodhimin e miellit, sipas linjave te pershkruara si me poshte:
A-SISTEMI I PRANIMIT
B-LINJA E PASTRIMIT PARAPRAK TE GRURIT
C-SISTEMI I DEPOZITIMIT TE LENDES SE PARE (GRURE)
D-LINJA E PASTRIMIT DHE LAGESHTIMIT FILLESTAR TE GRURIT
E-LINJA E PASTRIMIT DHE LAGESHTIMIT SEKONDAR TE GRURIT
F-LINJA E BLUARJE – FRAKSIONIMIT
G-LINJA E PERPUNIMIT TE “HIMES”
H-LINJA E PERZIERJES SE MIELLIT DHE ADITIVEVE
I-SISTEMI I ASPIRIMIT
J-LINJA E PAKETIMIT
K-SISTEMI ELEKTRIK
L-REPARTI MEKANIK
M-LABORATORI

Përshkrimii përgjithshëm i proceseve të punës ne fabrike dhe i makinerive Prone jane 55 makineri e pajisje te ndryshme per fabrike mielli.
Jane gjithsej 55 makineri e pajisje te ndryshme, kryesisht per industrine ushqimore (prodhim mielli) dhe pak jane te perdorimit te pergjithshem, qe prodhojne miell dhe hime, sipas kerkesave te
porositesve. Makinerite dhe pajisjet jane montuar ne linja teknologjike ne vite te ndryshme, jane atrecuar dhe kolauduar nga specialiste shqiptare dhe te huaj. Makinerite kryesore te prodhimit te miellit dhe te himeve jane montuar kryesisht brenda nderteses 3-kateshe ndersa makinerite ndihmese kryesore si transformatori, motogjeneratori, kompresori, saldatricet etj, ndodhen te Oficina dhe te Kabina Elektrike.
Makinerite nje pjese jane importuar nga ltalia rreth (73%), nje pjese jane blere ne Shqiperi dhe  jane vene ne pune ne vitet 1998 – 2006.
Makinerite dhe pajisjet dominon prodhimet italiane, rreth (70%), prodhime shqiptare rreth (25%), prodhime gjermane rreth (3%) dhe prodhim tajvanez rreth (2%). Niveli teknik dhe teknologjik i makinerive dhe pajisjeve tregon tre linja pastrimi, prodhimi dhe ambalazhimi mielli dhe himesh, me shume emertime te ndryshme. Ato jane te montuara sipas nje skeme te njohur teknologjike italiane, me vendndodhje te caktuara per pune, per magazinim lende te pare (grure) dhe prodhimi te gatshem (miell dhe hime), per ndricim dhe ajer te ngjeshur, per aspirim dhe teknike sigurimi.

 • Adresa: Romanat, Durres
 • Qyteti: Durres
 • State/county: Qarku i Durrësit
 • Zip/Postal Code: 2022
 • Shteti: Albania

Detaje

E Perditesuar ne 31 Korrik, 2019 at 10:50 am

 • Kodi i Prones: TB-MA-001
 • Çmimi: €62,400
 • Viti i Ndertimit: 1990
 • Tipi i Prones: Makineri
 • Statusi i Prones: Shitje

WalkScore

walkscore4 / Car-Dependent me teper detaje ketu

Interesi per Pronen

Departamenti i Shitjeve
Departamenti i Shitjeve
+355 4 22 77 700+355686061201
Facebook Instagram Twitter Linkedin Google Plus Youtube

Kerkese informacioni per pronen

Pa Vlersim ( 0 nga 5 )

  Shkruaj nje Vleresim

  Login for Review

  PRONA E KALUAR

  Toke & Ndertese Industriale

  PRONA TJETER

  Toke & Ndertese

  Click to access the login or register cheese

  We use cookies to give you the best online experience. By agreeing you accept the use of cookies in accordance with our cookie policy.

  Privacy Settings saved!
  Privacy Settings

  When you visit any web site, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. Control your personal Cookie Services here.

  These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

  For perfomance reasons we use Cloudflare as a CDN network. This saves a cookie "__cfduid" to apply security settings on a per-client basis. This cookie is strictly necessary for Cloudflare's security features and cannot be turned off.
  • __cfduid

  In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

  Decline all Services
  Accept all Services
  x Logo: TBRE Security
  This Site Is Protected By
  TBRE Security